Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią
Znajdujesz się na: Strona główna / Artykuły / Katastrofa kolejowa w Mostach - fotorelacja

Dodane przez: Mateusz | Dodane dnia: 05-05-2011 | Czytane: 4827 razy

W dniu 28 kwietnia 2011r. na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Mosty wydarzyła się największa w tym roku katastrofa kolejowa na terenie województwa pomorskiego. O godzinie 17.29 doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Katowice – Gdynia z ciężarówką przewożącą cegły.

Siła zderzenia była bardzo duża, co spowodowało wykolejenie się lokomotywy oraz czterech z siedmiu wagonów i całkowite zniszczenie samochodu ciężarowego. W pociągu podróżowało kilkadziesiąt osób.

Na miejsce zdarzenia jako pierwsi dotarli ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Sukcesywnie na miejsce katastrofy przybywały kolejne zastępy straży pożarnej z Ochotniczych Straży Pożarnych między innymi z  Nowej Wsi Lęborskiej, Lęborka, Łebienia, Cewic a nawet Łeby. Do działań zadysponowano również Grupę Operacyjną z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku.


Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, w pierwszej fazie akcji ratowniczej, strażacy przystąpili do ewakuacji osób z uszkodzonych wagonów, udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanym pasażerom i transportu rannych do karetek pogotowia. Od pierwszych chwil również mieszkańcy okolicznych domostw oraz pasażerowie pociągu, którzy nie doznali większych obrażeń w wypadku, w miarę swoich możliwości, pomagali poszkodowanym wydostać się z rozbitych wagonów. Po upływie godziny od przybycia na miejsce sił ratowniczych wszyscy poszkodowani zostali ewakuowani i sukcesywnie przewożeni do trzech okolicznych szpitali w Lęborku, Wejherowie i Słupsku. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.


Bilans tego zdarzenia jest tragiczny - zginęły 2 osoby, a 28 osób zostało rannych. Zniszczeniu uległy 4 wagony osobowe, lokomotywa EP 07-392, torowisko i trakcja kolejowa  na długości około 200 metrów oraz samochód ciężarowy marki SCANIA z naczepą i ładunkiem.  Ponadto uszkodzeniu uległy ogrodzenia trzech posesji. 


W trwającej ponad 15 godzin akcji ratowniczej wzięło udział 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej - w sumie ponad 60 strażaków, kilkanaście zespołów wyjazdowych Państwowego Ratownictwa Medycznego, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. 

Na podstawie informacji z KW PSP Gdańsk.

Tagi: Katastrofa kolejowa Mosty

Komentarze

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Newsletter
Bądź z nami na bieżąco!

Wyślemy na Twój adres informację, abyś nie ominął niczego.

Logowanie

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zapomniałeś hasło? Przypomnij!

Najnowsze zdjęcia użytkowników
Reklama
Najnowsi użytkownicy
ospbroniszow
twojeantykis1
wakacjedoasutraliafr
Piterek97
Piterek97

W serwisie jest: 0 zarejestrowanych użytkowników i  51 gości.

Nasz świeżak: ospbroniszow.


Strona GłównaAktualnościRedakcjaRejestracjaO nasOferta reklamowaOferta szkoleniowaFAQPolityka prywatności

Wszelkie prawa zastrzeżone - Remiza.com.pl - 2006 - 2011 | ISSN 2080-2625

strony www Gdańsk MiroArt MiroArt - od początku z nami!
Kopiowanie jakichkolwiek treści z serwisu bez zgody autora surowo zabronione.
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy użytkowników.